Akordeoniści ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Dydni najlepsi w Mławie!

20180203_110859

   W dniach 1-3 lutego br. w Mławie w województwie mazowieckim odbył się XXIV  Mławski  Festiwal  Muzyki  Akordeonowej „Od solisty do orkiestry”. Ogólnopolski konkurs organizowany przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II st.  w Mławie pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Centrum Edukacji Artystycznej, Urząd Miasta Mławy oraz Starostwo Powiatu Mławskiego uznawany jest jako jeden z najbardziej znanych i najtrudniejszych  konkursów akordeonowych w Polsce.

   Do festiwalu zgłoszonych zostało 78 solistów i 13 zespołów kameralnych z całej Polski, w tym uczniowie naszej szkoły : Kacper Kosztyła i Filip Siwiecki z klasy Pana Krzysztofa Burego , oraz duet akordeonowy złożony z wyżej wymienionych uczniów.

   W kategorii zespołów kameralnych do 15 roku życia rewelacyjnie spisał się duet akordeonowy , który oceniany przez profesorów z Akademii Muzycznych z Poznania ( prof. dr hab. Teresa Kaszuba), Gdańska ( prof. dr hab. Elżbieta Rosińska, ad. dr Paweł Zagańczyk) i Krakowa ( dr hab. Paweł Paluch) zdobył średnio 24 na 25 możliwych punktów co pozwoliło na uplasowaniu się na 1 miejscu!

   Solistyczny sukces odniósł również Kacper Kosztyła występujący w kategorii II wywalczając wyróżnienie!

   Wszystkim uczniom i Panu K.Buremu serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Wszystkim uczniom i Panu K.Buremu serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!