Jakub Zajdel i Mateusz Zajdel laureatami międzynarodowego konkursu!!!

DSC_0754

 Jakub Zajdel laureatem międzynarodowego konkursu.

W dniach 21-23 października 2021 roku odbyły się XXI Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe w Sanoku.

W konkursie wzięło udział 69 uczestników z Polski, Litwy, Chin, Austrii w 7 kategoriach wiekowych. Bardzo udanie zaprezentował się Jakub Zajdel uczeń Szkoły Muzycznej I stopnia w Dydni z klasy akordeonu Tomasza Mazura. W kategorii II do lat 12 , Jakub Zajdel, otrzymał III nagrodę. Warto wspomnieć że Jakub(10 lat) był najmłodszym uczestnikiem w swojej kategorii wiekowej.

Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Sanoku odbywa się co trzy lata, a tegoroczna edycja konkursu stała na bardzo wysokim poziomie.

 

Mateusz Zajdel stypendystą Zarządu Województwa Podkarpackiego ,,Nie zagubić talentu”

  W Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie 20 października 2021 odbyła się gala wręczenia nagród i stypendiów przyznanych przez Zarząd Województwa Podkarpackiego w ramach realizacji programu wspierania młodzieży uzdolnionej „Nie zagubić talentu”. Indywidualnie otrzymało je 192 uczniów. Nagrodzono także zespoły artystyczne i naukowe. Mateusz Zajdel otrzymał stypendium za zeszłoroczny rok szkolny, gdzie jako uczeń Szkoły Muzycznej I stopnia w Dydni w klasie akordeonu Tomasza Mazura, został laureatem na wielu konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich.

Mateusz Zajdel kontynuuje znakomitą passę konkursową, aktualnie jako uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sanoku w klasie akordeonu Tomasza Mazura, w ostatnim czasie także wystąpił w  XXI Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych w Sanoku, gdzie w kategorii do lat 15 otrzymał wyróżnienie.