Sukcesy akordeonistów w Lublinie i Pruchniku!

83900

W dniu 30.05.2019 odbył się XXIX Lubelski Przegląd Akordeonowy. Wykonawców biorących udział w Przeglądzie oceniało Jury w składzie:

– prof. zw. dr hab. Elwira Śliwkiewicz – Cisak – Przewodniczący Komisji II,

– dr hab. prof. UR Paweł Paluch – Przewodniczący komisji I

– członkowie jury: mgr Krzysztof Naklicki, mgr Dorota Puchnowska – Aftyka, mgr Marcin Janiszewski, mgr Bożena Bechta – Krzemińska.

W imprezie mającej charakter konkursu wzięli udział trzej uczniowie klasy akordeonu Szkoły Muzycznej I stopnia w Dydni. Spośród 18 uczestników przesłuchanych w kategorii IV (soliści – uczniowie klas 5 i 6 cyklu  sześcioletniego oraz 3 i 4 cyklu czteroletniego) szczególne uznanie Jury i w efekcie I miejsce ex aequo uzyskało dwóch wykonawców – uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Dydni, a są to akordeoniści: Kacper Kosztyła i Dawid Siwiecki. Obydwaj uczniowie są podopiecznymi p. Grzegorza Bednarczyka. Oprócz kategorii solistów Kacper Kosztyła wraz ze swym kolegą ze Szkoły Muzycznej II stopnia w Sanoku – Filipem Siwieckim zagrali w duecie akordeonowym prowadzonym przez prof. oświaty Andrzeja Smolika oraz Grzegorza Bednarczyka. Duet Filip & Kacper był uczestnikiem kategorii zespołów kameralnych i został zdobywcą II miejsca.

Również młodszy ich kolega Mateusz Zajdel uczestnik kategorii III  – uczeń p. Tomasza Mazura  został bardzo pozytywnie oceniony przez Jury i uzyskując III miejsce w konkursie. Ten sam uczeń –  Mateusz Zajdel w dniu 3.06.2019 wziął udział w IX Przeglądzie Szkół Muzycznych w Pruchniku gdzie uzyskał nagrodę Pierwszego Stopnia.

Gratulujemy wszystkim i życzymy kolejnych sukcesów, a Kacprowi i Dawidowi powodzenia podczas egzaminów wstępnych do Szkoły Muzycznej II stopnia w Sanoku, ponieważ tam zdecydowali się kontynuować swoją przygodę z akordeonem.