Warsztaty i recital saksofonowy!

DSC_0012

27 marca w Szkole Muzycznej w Dydni odbyły się warsztaty saksofonowe dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia w ramach I Podkarpackich Warsztatów Klarnetowo-Saksofonowych. Zajęcia poprowadził znakomity instrumentalista i pedagog ad. dr Rafał Rachwał z Akademii Muzycznej w Poznaniu. Na zajęciach poruszane były zagadnienia związane z metodyką nauczania najmłodszych uczniów, prawidłową estetyką brzmienia oraz interpretacją utworów.

W zajęciach udział wzięli uczniowie szkół muzycznych z Dydni, Starej Wsi, Rymanowa, Krosna, Trzciany, Dynowa, Błażowej i Rzeszowa.

Warsztaty zakończyły się znakomitym recitalem dr. Rafała Rachwała, któremu przy fortepianie towarzyszył dr Daniel Eibin.

Warto dodać, że dr Rafał Rachwał pochodzi z Grabówki – Gmina Dydnia, ukończył z wyróżnieniem PSM I i II st. w Sanoku oraz Akademię Muzyczną w Poznaniu, gdzie obecnie pracuje jako adiunkt klasy saksofonu. Aktywnie współpracuje z Filharmonią Poznańską, Orkiestrą Reprezentacyjną Sił Powietrznych w Poznaniu oraz prowadzi działalność koncertową i dydaktyczną.